לקביעת פגישה

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכם הלוואה

  הסכם הלוואה בין בני משפחה

  היום,  כאשר מינוס בבנק מבטא את מצבם הכלכלי של אנשים רבים, בין אם בחשבון הפרטי ובין אם בעסק רבים נאלצים לקחת הלוואות. גם אם לא זה המצב, הלוואות נדרשות להוצאות גדולות כמו רכישת רכב, שיפוץ ועוד. כדי שהלוואה תהיה הוגנת ותנאיה יהיו ברורים לשני הצדדים, מומלץ מאוד לעשות הסכם הלוואה מסודר. הסכם הלוואה הוא חוזה לכל דבר וגם נערך בהתאם לדיני חוזים. אם אינו נערך על פי כללים אלה הוא אינו נחשב להסכם בעל תוקף משפטי. כדי שכך יהיה, מומלץ לערוך הסכם הלוואה, כמו חוזים אחרים, בנוכחות עורך דין המתמחה בתחום.

  מה צריך הסכם הלוואה לכלול?

  הסכם הלוואה הוא חוזה בעל תוקף משפטי ולכן תנאי ההלוואה צריכים להיות כתובים בו באופן מפורט. הוא חשוב גם כאשר אתם כלווים מכירים את המלווה וסומכים עליו. ההסכם צריך לכלול קודם כל את סכום ההלוואה ולפרט את סכום הקרן, סכום הריבית ואת אחוזי הריבית. יש לציין את תנאי ההחזר: האם הריבית משולמת לפני הקרן עד לפריעתה המלאה, האם נקבע סכום חודשי קבוע הכולל את הקרן והריבית, והאם יכול הלווה לפרוע את הסכום בבת אחת או בחלקים גדולים אם יתאפשר לו. הסכם הלוואה יכול לכלול גם סעיף בו מציין המלווה מצבים בהם יש לו את הזכות לדרוש את החזרת ההלוואה בבת אחת, למשל כאשר הלווה אינו עומד בתשלומים שנקבעו. סעיף נוסף הוא ציון בטחונות ו/או ערבים.

  מה עושים במקרה של הפרת ההסכם?

  כאמור, הסכם הלוואה יכול לכלול גם סעיף הכולל פירוט לגבי זכותו של המלווה לדרוש את פירעון ההלוואה כולה כאשר הלווה אינו עומד בתנאים. ניתן גם לקבוע סעיף ובו מפורטים פיצויים במקרה של אי עמידה בהסכם. אם לא נקבע סעיף כזה יכול הצד הנפגע לפנות לבית המשפט שכן מדובר על חוזה משפטי לכל דבר. כדי להימנע ממצב זה חשוב לערוך את ההסכם בליווי עורך דין כדי להגיע להסכם שמשרת את טובת שני הצדדים. אם ההסכם מופר ייצג עורך הדין את הנפגע בתביעה.

  עו"ד מיה ויסהוז סגל היא עורכת דין בעלת ניסיון במגוון תחומים, כולל דיני חוזים. היא מלווה את לקוחותיה במקצועיות רבה עד להשגת המטרה ומיצוי זכויותיהם. מוזמנים ליצור קשר.

  מה צריך הסכם הלוואה לכלול?

   עוד בנושא

   הסכם ממון
   להמשך קריאה
   צו קיום צוואה
   להמשך קריאה
   העברה בין דורית - הסכמים משפחתיים
   להמשך קריאה
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן